MATIRICIE

Elektronik

Robot devrelerinin tasarımını ve kablolama işlemlerini yapar.

Yazılım

Otonom aracın görevleri yerine getirebilmesi için kodlama yapar.

Mekanik

Aracın tasarımı ile ilgilenir. Simülasyonlar ile aracı yarışmaya uygun tasarlar.

Halkla İlişkiler

Bütçe kontrolünü sağlar. Sponsorluk görüşmelerini düzenler.

cropped-logo-removebg-preview.png MATIRICIE

Matiricie takımı; Edirne Deneyap Eğitim Atölyelerinde eğitim gören 5 lise öğrencisi tarafından, 2019 yılında kurulmuştur.

2020 ve 2021 Teknofest Su Altı Sistemleri yarışmasına katılmıştır. 2021 Teknofest Su Altı Sistemleri yarışmasını 206 takım arasından 10. olarak tamamlamıştır.

Şimdilerde ise dünyanın en prestijli insansız su altı araçları yarışması olan, Amerika Washington’da düzenlenen RoboSub yarışmasına hazırlanmaktadır.

2021 Teknofest

İnsansız Su Altı Sistemleri Kategorisinde

206 takım arasından
10. olan aracımız

MTR-Alpha

POSEIDON İLE KARIŞINIZDAYIZ

Taşıma kolaylığı


Bir ROV aracınız var ise bunu taşımak biraz zahmetli olabilir. Ancak Matiricie takımı olarak geliştirdiğimiz robot tasarımımız taşıma kolaylığı sağlamakta!

100 metre derine inme kabiliyeti

Kullanılan tüp 100 metre derinliğe ulaşmamızı sağlamaktadır. Böylelikle denizlerde robotumuza verilecek görevleri rahatlıkla yapabiliriz!

Geri Dönüşüm


Robotumuzun tasarımında kullanılan malzemeler özellikle geri dönüştürülebilir seçildi. Sadece bir tost makinesi ile malzemeleri tekrardan işleyip kullanabilirsiniz!

Teknofest 2022’deyiz!

Matiricie takımı olarak Teknofest 2020 ve 2021 İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasında edindiğimiz tecrübeleri harmanlayarak en iyi aracı ortaya koymak için Teknofest 2022 İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasına katılıyoruz.

2021 aracımız MTR-Alpha’nın geliştirilmiş versiyonu Poseidon; kompakt şase dizaynı, x-y ekseni motorlarının ağırlık merkezine yakın olması sayesinde sunduğu kullanım kolaylığıyla karşımızda!

Tamamlanma

0%